Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Bayern kod kuće ‘pregažen’ od autsajdera, Kovaču se ozbiljno trese klupa

Bayern kod kuće ‘pregažen’ od autsajdera, Kovaču se ozbiljno trese klupa

Nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha šokirali su Bayern i njegove navijače u Allianz Areni, pobijedivši momčad Nike Kovača s 3-0 (2-0) u subotnjem dvoboju 7. kola njemačkog prvenstva.

Tako je aktualni prvak već drugu utakmicu zaredom u prvenstvu ostao bez pogotka, a posljednju pobjedu na domaćem terenu, kako u Bundesligi, tako i u Ligi prvaka, momčad bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača ostvarila je još u 2. prvenstvenom kolu, kad su svladali Bayer (3-1).

Nakon toga su se barem bodom na Allianz Areni osladili Augsburg (1-1), Ajax (1-1) i sada Borussia (0-3).

Momčad iz Mönchengladbacha povela je u 10. minuti, a strijelac je bio Plea. Šest minuta poslije na 2-0 povisio je Stindl, a konačnih 3-0 postavio je Hermann u 88. minuti. Istini za volju, Bayern jest postigao jedan pogodak, kad je u 68. minuti mrežu zatresao Robert Lewandowski, ali je pogodak opravdano poništen zbog nedozvoljenog položaja Poljaka, koji je tijelom bio malo ispred svog čuvara.

Njemački mediji pišu kako u Bayernu postoje klanovi, a ponajveće zvijezde ne podnose Kovača. Prvi razlog je nepotrebno rotiranje, a drugi zato što forsira ‘starce’ Robbena i Riberya dok ima puno bolje opcije za njihove pozicije.

Nakon utakmice glavni ljudi Bayerna održali su sastanak sa Kovačem u vezi očajne forme njegove ekipe. Poznata stranica ‘Bayern mania’ donosi kako je predsjednik kluba, Uli Hoeness, poslao poruku Juppu Heynckesu što bi značilo da će Kovač uskoro dobiti otkaz. Gotovo sigurno je svaka sljedeća utakmica za Kovača kvalifikacijska za ostanak na klupi njemačkog giganta.

Bayern je nakon sedam odigranih utakmica na petom mjestu s 13 bodova, četiri manje od vodeće Borussije iz Dortmunda, koja je u subotu također bila blizu kiksa, ali je svojim prvim ‘hat-trickom’ u žutom dresu španjolski napadač Paco Alcacer donio momčadi iz Dortmunda pobjedu 4-3 (0-1) nad gostujućim Augsburgom.