Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Dinamo prvi put nakon 1970. godine osigurao “europsko proljeće!”

Dinamo prvi put nakon 1970. godine osigurao “europsko proljeće!”

Nogometaši Dinama osigurali su dva kola prije kraja prolazak u šesnaestinu finala Europske lige te će prezimiti u Europi prvi put nakon 1970. godine jer su u susretu četvrtoga kola D skupine u Zagrebu pobijedili slovački Spartak iz Trnave s 3:1 (2:0).

Pogotke su za hrvatskog prvaka postigli Amer Gojak (22), Andrej Kadlec (35-ag) i Mislav Oršić, dok je strijelac za Spartak bio Vakhtang Chanturishvili (63). Dinamo je igrom oduševio prepuni stadion, nazočilo je 20-tak tisuća gledatelja – sjeverna tribina je bila zatvorena zbog kazne UEFA-e – ali je fantastični ugođaj na Maksimiru pokvarila gusta magla, zbog čega je susret bio na rubu regularnosti. U sljedećem kolu Dinamo odlazi u goste Fenerbahčeu, kada može osigurati i prvo mjesto u skupini i povoljniji ždrijeb.

Bila je to još jedna velika utakmica Dinama u Europi i posve zaslužena pobjeda jer su, pogotovo u prvom poluvremenu, nadigrali slovačku momčad.

U drugom susretu iz ove skupine Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio Anderlecht sa 2:0 i ostao u igri za prolaz u drugi krug natjecanja, dok je belgijski sastav praktički ostao bez izgleda za prolaz. Junak utakmice bio je francuski nogometaš Mathieu Valbuena koji je zabio prvi pogodak, a potom namjestio drugi gol domaćina. Valbuena je doveo Fener u vodstvo u 71. minuti, a tri minute kasnije asistirao je Švicarcu Michaelu Freyu za 2:0.

Na ljestvici vodi Dinamo s maksimalnih 12 bodova, Fenerbahče ima sedam bodova, Spartak tri, a Anderlecht je ostao na začelju s bodom.