Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Europska liga; Dinamo ostvario veliku pobjedu u gostima protiv Anderlechta

Europska liga; Dinamo ostvario veliku pobjedu u gostima protiv Anderlechta

U susretu drugoga kola skupine D Europske lige Dinamo je u Bruxellesu pobijedio Anderlecht sa 2:0 upisavši i drugu pobjedu u skupini, čime su modri napravili velik korak prema europskom proljeću koje čekaju od 1970. godine.

Dinamo je došao do tri boda golovima Izeta Hajrovića iz jedanaesterca u 19. minuti i Amera Gojaka u 69. minuti. Obje momčadi su utakmicu završile s desetoricom igrača jer su crvene kartone dobili Ognjen Vranješ (46) i modri branič Kevin Theophile (90+2).

Za Anderlecht su svih 90 minuta igrali hrvatski nogometaši Ivan Santini Antonio Milić uklopivši se u sivilo belgijskog sastava.

U drugom susretu iz ove skupine Fenerbahče je pobijedio Spartak iz Trnave sa 2:0, a oba gola zabio je Islam Slimani (52, 69).

Na ljestvici vodi Dinamo sa šest bodova, Fenerbahče i Spartak imaju po tri boda, dok je Anderlecht na začelju skupine s dva poraza.

Idući nastup Dinamo ima 25. listopada kada gostuje u Trnavi kod Spartaka u susretu koji će se igrati pred praznim tribinama jer je slovački klub kažnjen. U drugom susretu sastaju se Anderlecht i Fenerbahče.