Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / /VIDEO/ LIGA PRVAKA; Fantastičan eurogol Rakitića, pobjede Napolija i Intera

/VIDEO/ LIGA PRVAKA; Fantastičan eurogol Rakitića, pobjede Napolija i Intera

Barcelona je u drugom kolu Lige prvaka s 4:2 u Londonu pobijedila Tottenham uz fantastičan gol Ivana Rakitića. Napoli je u zadnji trenutak golom Insignea došao do pobjede 1:0 protiv Liverpoola.

Španjolski velikan Barcelona pobijedio na Wembleyju Tottenham sa 4:2 u susretu 2. kola B skupine. Drugi pogodak za katalonski sastav zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Barca je povela već nakon 92 sekundi igre, a pogodak je postigao Philippe Coutinho. Lionel Messi je uputio sjajnu loptu na krilo do Jordija Albe koji je iskoristio nepotrebno istrčavanje Huga Llorisa, te asistirao Coutinhu koji je zabio s ruba kaznenog prostora za vodstvo katalonskog sastava.

Bio je to najbrži Barcin pogodak u LP u posljednjih 13 godina. Brži je bio tek Mark van Bommel koji je u studenog 2005. u susretu protiv Panathinaikosa zabio nakon 36 sekundi.

Na 2:0 povisio je naš Ivan Rakitić u 28. minuti fantastičnim volejom s ruba kaznenog prostora:

U drugom susretu iz ove skupine Inter je na gostovanju pobijedio PSV sa 2:1 upisavši i drugu pobjedu.

Ivan Perišić, Marcelo Brozović igrali su cijeli susret za Inter. Bio je to njihov treći međusobni susret i treća pobjeda ‘Nerazzurra’. Inter je dobio dva puta PSV u LP u skupini i 2007. U Eindhovenu je bilo 1:0, a na San Siru 2:0.

Na ljestvici vode Barcelona i Inter sa po šest bodova, dok su PSV i Tottenham bez bodova.

U 2. kolu skupine A Atletico Madrid je pobijedio Club Brugge našeg Ivana Leke 3:1.

Nikola Kalinić nije nastupio za Atletico, Karlo Letica je branio za goste, dok Matej Mitrović nije nastupio.

Borussia Dortmund je u drugom poluvremenu slomila Monaco pobijedivši sa 3:0 golovima Jacoba Bruuna Larsena (51), Paca Alcacera (72) i Marca Reusa (90+3). Pobjeda Borussije je mogla biti i uvjerljivija, no Alcacer je u 69. minuti iz jedanaesterca pogodio vratnicu.

Danijel Subašić je utakmicu započeo s klupe za pričuve, ali je ušao u igru u posljednjim trenucima prvog dijela nakon što se ozlijedio Diego Benaglio.

Na ljestvici vode Atletico Madrid i Borussija sa po šest bodova, dok su Monaco i Club Brugge na nuli.

U derbiju skupine C Napoli je pobijedio Liverpool sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Lorenzo Insigne u sudačkoj nadoknadi. Domaćin je bio bolji, imao je daleko više od igre i nekoliko lijepih prilika i posve zasluženo je stigao do bodova.

Marko Rog nije nastupio za Napoli, baš kao niti Dejan Lovren za Liverpool.

Na ljestvici vodi Napoli sa četiri boda, Liverpool i PSG imaju po tri boda, dok Crvena zvezda ima jedan bod.

U skupini D Porto je pobijedio Galatasaray sa 1:0, dok je Schalke identičnim rezultatom bio bolji od Lokomotiva.

Pobjedu Portugalcima donio je gol Mousse Marege u 49. minuti. U ranijem terminu odigrana je i utakmica između Lokomotiva i Schalkea u skupini D. Njemački sastav je slavio u Moskvi sa 1:0 golom Westona McKenniea u 88. minuti. Vedran Ćorluka nije nastupio za ruski sastav.

Na ljestvici vode Schalke i Porto sa po četiri boda, Galatasaray ima tri, a Lokomotiv je upisao i drugi poraz.