Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / HNL; Hajduku samo bod na gostovanju kod novajlije u ligi

HNL; Hajduku samo bod na gostovanju kod novajlije u ligi

U susretu 13. kola Prvog HNL-a Gorica i Hajduk su u Velikoj Gorici odigrali 1:1 (1:1).

Domaćin je poveo u 14. minuti nakon solo akcije Atiemwena, koji je krenuo do centra, prošao Hajdukovu obranu i svladao Blaževića. Nakon primljenog gola Hajduk je zaigrao bolje i u 32. minuti Jairo je izjednačio. Dvije minute prije kraja poluvremena Gorici je isključen kapetan Igor Čagalj zbog brutalnog prekršaja na Domagoju Bradariću, kojeg je pogodio džonom kopačke u natkoljenicu.

I u nastavku su Splićani bili bolji, a od nekoliko dobrih prilika najbolja je bila ona Jradijeva iz 62. minute, kada je iz slobodnog udarca stavio domaćeg vratara na teška iskušenja. U 84. minuti dvojbena situacija, Ivanovski je pao u kaznenom prostoru Gorice, no sudac je ostao nijem.

Hajduk je tako bez pobjede u zadnje četiri utakmice, posljednje slavlje doživjeli su Splićani 23. rujna protiv Istre 1961 u gostima.