Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Indian Wells: Ćorić ‘razbio’ Younga za prolaz u drugo kolo, poraz Karlovića

Indian Wells: Ćorić ‘razbio’ Younga za prolaz u drugo kolo, poraz Karlovića

Hrvatski tenisači imali su polovično uspješan nastup u 1. kolu prvog ovosezonskog ATP turnira iz Masters 1000 serije u Indian Wellsu, gdje je Borna Ćorić (ATP – 49.) trebao samo 58 minuta za pobjedu 6-0, 6-2 nad Amerikancem Donaldom Youngom (ATP – 99.), dok je Ivo Karlović propustio meč-loptu u drugom setu, da bi na kraju izgubio od Nijemca Maximiliana Marterera sa 6-7 (13), 7-6 (4), 6-3 nakon dva sata i 17 minuta borbe.

Inače, na velikom ATP turniru iz Masters 1000 serije u Indian Wellsu nastupaju trojica hrvatskih tenisača, no Marin Čilić slobodan je u prvom kolu.

Ćorić je sa 6:0, 6:2 za samo 59 minuta igre na startu pobijedio Amerikanca Donalda Younga. U prvom setu napravio je rijedak pothvat, ne prepustivši domaćem tenisaču, inače 99. igraču svijeta,  niti jedan gem. Tek u prvoj igri drugog seta uspio je napokon Young iskoristiti svoj početni udarac, ali već u trećem gemu Zagrepčanin je poveo 0:30 i iskoristio prvu break-loptu u drugoj dionici. U osmom gemu je bez izgubljenog poena sigurno odservirao za meč.

U drugom kolu Ćorića čeka 19. nositelj, Španjolac Albert Ramos-Vinolas, koji je u prvom kolu bio slobodan.