Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Inter slavio nad Cibalijom na otvaranju HNL-a

Inter slavio nad Cibalijom na otvaranju HNL-a

U prvoj utakmici nove sezone 1. HNL, Inter Zaprešić je kod kuće svladao Cibaliju, piše germanijak.hr. Završilo je 3:1 za momčad Samira Toplaka koja je pokazala više agresivnosti i želje, a stvorila je i dosta više pravih prilika.

Ipak, poveli su gosti iz Vinkovaca preko mladog Marka Pervana koji je u 23. minute utakmice doveo svoju momčad u vodstvo. I kad se već mislilo kako Cibalija može izdržati do poluvremena napravili su veliku glupost. U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena suđen je kazneni udarac za domaće koji je realizirao Jakov Puljić i tako vratio susret u egal u najgorem mogućem trenutku za goste.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Inter koji je krenuo pritiskati, a to mu se isplatilo u 57. minuti kada je Ivan Blažević postigao prvi od svoja dva pogotka. Nakon toga gosti su krenuli po izjednačenje do kojeg nisu stigli, a posljednji čavao u njihov lijes zabio je krvnik Blažević svojim drugim pogotkom u 84. minuti na asistenciju Nikole Raka.

Iako nije imao posjed, Inter je bio dosta kvalitetnija momčad na terenu koja je pokazala više. Bili su konkretniji, opasniji, a stvorili su barem duplo više pravih prilika od gostiju pa je rezultat od 3:1 i vrlo realan. Cibalia koja je zbog financijskih problema jedva uspjela izboriti licencu za novu sezonu u prvoj ligi danas nije imala prave šanse, a ako se po jutru dan poznaje čeka ih slična sezona kao i ona prošla.