Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Manchester City pobijedio Leicester i stigao na korak do naslova

Manchester City pobijedio Leicester i stigao na korak do naslova

Manchester City je sjajnim golom Vincenta Kompanyja s 1:0 pobijedio čvrsti Leicester u 37. kolu Premier lige, napravivši vjerojatno ključan korak prema obrani naslova prvaka.

Leicester se sjajno branio. Bio je u podređenoj poziciji i u prvom poluvremenu, kad su odlične prilike za City imali prvo Phil Foden u 12. minuti, a onda i Segio Aguero glavom u 33. minuti, no u drugom dijelu Leicester doslovno nije prešao centar sve do 63. minute, kad je odlično potegnuo Maguire po boku od svog šesnaesterca sve do Cityjevog, servirao u padu dobru loptu Maddisonu, koji je jako opasno pucao s 20-ak metara.

Bio je to ipak samo bljesak u moru napada Manchester Cityja, koji je nizao opasne situacije. Jedna od najopasnijih došla je u 69. minuti, kad je lopta kroz Evansove noge prošla do Sergija Aguera, koji iz blizine puca, a Schmeichel fantastično brani “zicer”.

Minutu kasnije došao je ipak gol odluke – kapetan Vincent Kompany postigao je jedan od najvažnijih pogodaka u bogatoj karijeri, s 23 metra relativno neometan je fantastično potegnuo i poslao loptu u gornji desni kut Schmeichelova gola!

Do kraja utakmice Leicester nije imao snage za sistematičan napad na obranu domaćina, no u 87. minuti “pretrnuli” su navijači Cityja, a fanovi Liverpoola na djelić sekunde su počeli slaviti naslov prvaka. Iz ničega, iz dva poteza lopta je došla do Cityjevog šesnaesterca nakon što je Choudhury proigrao Iheanacha, ali njegov udarac ljevicom iz vrlo, vrlo, vrlo dobre pozicije po sredini gola otišao je pored vratnice.

Manchester City tako uoči zadnjeg kola nakon 13. uzastopne pobjede u prvenstvu  ima bod više od drugoplasiranog Liverpoola. U 38. kolu Guardiolina momčad gostuje kod slabašnog Brightona, a Kloppovi jurišnici dočekuju sedmoplasirani Wolverhampton.

Ako City pobijedi obranit će naslov, prvi put u povijesti, jer niti jedna od pet dosad osvojenih titula nije osvojena dvije sezone u nizu. “Redsi” će morati nadvisitit Wolverhampton i nadati se malo vjerojatnom kiksu Cityja. Ostaje im ipak tanka šansa za 19. naslov prvaka Engleske, no i prvi nakon davne 1990. godine.