Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Mandžukić strijelac u pobjedi Juventusa protiv Milana

Mandžukić strijelac u pobjedi Juventusa protiv Milana

U derbiju 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na San Siru pobijedio Milan sa 2:0, a prvi pogodak na utakmici postigao je hrvatski nogometaš Mario Mandžukić.

Juventus je do šeste uzastopne pobjede protiv Milana stigao golovima Marija Mandžukića (8) i Cristiana Ronalda (82).

Juve je poveo već u osmoj minuti golom ‘Super Marija’, njegovim petim golom ove sezone. Alex Sandro je ubacio s desne strane, a Mandžukić nadskočio Ricarda Rodrigueza i zabio glavom za 1:0. Domaćin je mogao izjednačiti u 41. minuti, ali je Gonzalo Higuain promašio jedanaesterca. Bivši napadač Juventusa koji je u Milanu na posudbi pogodio je vratnicu. U 57. minuti Stara dama je bila korak do povećanja vodstva, no Paulo Dybala je iz slobodnog udarca također uzdrmao vratnicu. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 82. minuti kada je Cristiano Ronaldo zabio svoj osmi gol ove sezone. Samo minutu kasnije priči je bio kraj nakon što je tragičar utakmice Higuain dobio crveni karton.

U ranije odigranim susretima  Atalanta je u Bergamu pobijedila Inter s 4:1, Roma je na Olimpicu porazila Sampdoriju identičnim rezultatom, dok su Sassuolo i Lazio odigrali 1:1.

Atalanta je pobijedila Inter sa 4:1 prekinuvši niz od čak sedam uzastopnih prvenstvenih pobjeda milanske momčadi.