Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / NBA: Drugi uzastopni “double-double” Bendera, Šariću rasječena usnica

NBA: Drugi uzastopni “double-double” Bendera, Šariću rasječena usnica

Mladi hrvatski košarkaš Dragan Bender drugu je utakmicu zaredom ostvario “double-double” učinak. On je u 124:97 pobjedi Phoenix Sunsa na gostovanju kod Dallas Mavericksa postigao 15 koševa (šut za dva 2-2, trica 3-4, slobodna bacanja 2-3) te skupio 13 skokova uz dvije asistencije i blokade za 37 minuta provedenih na parketu.

Bender je prije dva dana u porazu od prvaka Golden State Warriorsa ostvario po 14 koševa i skokova.

Susret Dallasa i Phoenixa nije imao rezultatsku važnost, obje momčadi nalaze se na dnu ljestvice te neće igrati u doigravanju pa se igralo u opuštenijem tonu. Najbolje je pruženu priliku iskoristio krilni igrač Sunsa Alec Peters koji je ušavši s klupe postigao 36 poena uz 9 skokova. Kod domaćih najefikasniji je bio Jonathan Motley s 21 košem.

Bila je ovo posljednja ovosezonska utakmica Sunsa koji su ostvarili omjer pobjeda i poraza 21-61, a Bender je odigrao sve utakmice s prosjekom od 6.5 koševa i 4.4 skoka. Dallas je sezonu okončao sa 24-58.

Ivica Zubac dobio je 20 minuta u 99:105 domaćem porazu Los Angeles Lakersa od Houston Rocketsa, a tu je minutažu iskoristio za dva koša (šut za dva 1-3), pet skokova te po jednu asistenciju i osvojenu loptu. Gosti iz Teksasa su do svoje 65. ovosezonske pobjede stigli zahvaljujući svog razigranom bekovskom paru Chrisu Paulu, koji je ubacio 22 poena.

Philadelphia 76-ersi ostvarili su 15. uzastopnu pobjedu, što je novi klupski rekord. Svladali su na gostovanju Atlanta Hawkse sa 121:113, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić napustio je utakmicu nakon samo 13 sekundi. On je u sudaru pod vlastitim obručem dobio udarac od Johna Collinsa koji mu je rasjekao gornju usnicu te mu je stradao jedan zub. No, i bez Šarića Sixersi su nastavili pobjednički niz zahvaljujući sjajnom šutu za tricu, a strijelce pobjedničkog sastava predvodili su J.J. Redick s 28 i Ersan Ilyasova s 26 koševa. Taurean Prince je s 27 poena bio prvi strijelac Hawksa.

Bojan Bogdanović dobio je poštedu u posljednjoj ligaškoj utakmici Indiana Pacersa, baš kao i Victor Oladipo te Thaddeus Young, a tako oslabljeni Pacersi pretrpjeli su uvjerljiv 93:119 domaći poraz od Charlotte Hornetsa. Centar gostiju Frank Kaminsky je sa 24 pogotka ostvario učinak karijere, dok su Darren Collison, Glenn Robinson III i TJ Leaf s po 13 koševa bili najučinkovitiji kod Pacersa.

Indiana je ligaški dio okončala s omjerom 48-34 te će u doigravanje krenuti s pete pozicije na Istoku, a suparnik u prvom krugu bit će joj Cleveland ili Philadelphia. Charlotte s omjerom 36-46 nije izborila doigravanje.