Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Nenad Bjelica s Lechom iz Poznana lovi naslov prvaka poljske lige

Nenad Bjelica s Lechom iz Poznana lovi naslov prvaka poljske lige

U ‘vrućem’ derbiju vodeća je Lechia završila s trojicom igrača manje, a Lech joj je sad došao na dva boda zaostatka..
Nakon što je Zlatko Kranjčar uveo Dinamo u Ligu prvaka pa je malo ‘opustio’ kočnice i brzo su krenule priče da ‘visi’, Nenad Bjelica bio je slobodan trener.

No, osječki stručnjak nije htio propuštati prilike čekajući Dinamo, pa je svega koji dan prije nego što je Cico smijenjen potpisao za poljskoga velikana Lech, piše goal.com. Da nije, lako je moguće da bi sada držao naslovnice hrvatskih sportskih medija loveći Rijeku.

Ovako je Nenad Bjelica od naslovnica miljama daleko, iako pobjeđuje i u najvećem derbiju!

Naime, u nedjelju je njegov Lech srušio i vodeću Lechiju iz Gdanjska, u burnom derbiju bilo je 1:0 golom Majewskog u 70. minuti. Lech je utakmicu završio s pet žutih kartona, a gosti sa šest žutih i tri crvena! Kuswik je dobio dva žuta u dvije minute, pa je isključen u 76., Peszko je dobio izravni crveni u 77., a Milinković-Savić u 78. minuti.

Dvojica hrvatskih igrača Mario Maloča za Lechiju i Elvis Kokalović za Lech nisu bili u kadru, a poljska je liga sada najneizvjesnija u Europi, jer nakon 24 kola vodeća Lechia ima 46 bodova, Jagiellonia 45, Lech 44, a prvak Legia, koja je u Ligi prvaka osvojila bod protiv Reala, 42 boda.

Otkako je preuzeo klub, Bjelica s Lechom ima u prvenstvu i kupu 14 pobjeda, četiri remija i tri poraza, a posebno je impresivan ove godine.

Naime, u proljetnom dijelu prvenstva Lech je u pet utakmica ostvario pet pobjeda, uz gol-razliku 13:0! Sve suparnike do nedjelje pobjeđivali su sa po 3:0, a sada je pao i vodeći. Tako to radi Bjelica…