Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Osijek prokockao pobjedu, Hajduk lagano izgubio kod Evertona

Osijek prokockao pobjedu, Hajduk lagano izgubio kod Evertona

U prvom susretu posljednjeg pretkola Europske lige nogometaši Osijeka su pred 15.000 gledatelja na stadionu Gradski vrt izgubili od bečke Austrije 1:2.

Osijek je poveo u 15. minuti golom Muzafera Ejupia, a samo četiri minute poslije domaćin je mogao i do drugog gola. Nažalost, Borna Barišić je iz kaznenog udarca pogodio okvir gola. U nastavku susreta gosti su okrenuli rezultat, a golove su zabili Christoph Monschein (27) i Raphael Holzhauser (60).

Uzvrat je 24. kolovoza u St. Poltenu.

Nogometaši Hajduka izgubili su prvi dvoboj posljednjega pretkola Europske lige u Liverpoolu od Evertona 0:2 te imaju male izglede za prolazak uoči uzvrata na Poljudu 24. kolovoza.

Pogotke za Everton postigli su Michael Keane (30) i Idrissa Gueye (45).

Hajduk je očekivano izgubio od premijerligaša Evertona s glatkih 0:2, ali je igrom u drugom dijelu, kada su se Englezi i opustili, pokazao da nije slučajno ušao u zadnje pretkolo. Izvrsni engleski vratar James Pickford u drugom je dijelu zaustavio nekoliko opasnih šutova igrača Hajduka, koji je s Goodison Parka mogao otići i s puno povoljnijim rezultatom te s golom u gostima dočekati velikog suparnika na rasprodanom Poljudu, piše hrt.hr. Everton je nadigrao hrvatskog predstavnika u prvom dijelu i dojam je da su “plavi” iz Liverpoola ipak u drugom dijelu čuvali snagu za utakmice u svom prvenstvu.