Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Rijeka u Salzburgu odigrala 1-1 i ima dobre šanse za prolazak

Rijeka u Salzburgu odigrala 1-1 i ima dobre šanse za prolazak

Nogometaši Rijeke odigrali su neodlučeno 1:1 (1:0) u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka protiv Salzburga u Austriji. Uzvrat je za sedam dana u Rijeci.

Pogodak je za Riječane polučio Mario Gavranović u 30. minuti, dok je strijelac za Salzburg bio He-Chang Hwang u 48. minuti.

Hrvatski prvak je uspio u naumu da ostanu neporaženi u Salzburgu, a postigli su i gol u Red Bull Areni koji im daje prednost pred uzvrat na Rujevici 2. kolovoza, piše Hrt.

Riječani su bili bolja i opasnija momčad u prvom dijelu, uspjeli su povesti pogotkom Gavranovića, a odmah na početku drugog dijela su primili gol što je jako poremetilo njihovu igru u nastavku. Srećom, austrijski prvak ipak nije imao snage za potpuni preokret, pa Rijeka ima šansu da za sedam dana osigura playoff Lige prvaka.

Prvu veliku priliku propustio je Rijekin Brazilac Heber čiji je volej udarac s desetak metara jedva zaustavio vratar Walke, a u 24. minuti udarac glavom u padu Župarića nakon kornera prolazi bekoliko centimetara od vratnice.