Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / HNL; Rijeka vodila na Maksimiru, ali na kraju Modri slavili

HNL; Rijeka vodila na Maksimiru, ali na kraju Modri slavili

U derbiju 24. kola Prve HNL vodeći Dinamo je u Maksimiru svladao drugoplasiranu Rijeku 3-1 (1-1) i tako povećao prednost na 17 bodova.

Trener Dinama Nenad Bjelica dočekao je Rijeku s gotovo potpuno promijenjenom momčadi u odnosu na onu koja je pobijedila Benficu. Samo Kadzior i Šunjić bili su u prvih 11 u četvrtak i danas.

Nije dobro reagirala Dinamova obrana na prvu ozbiljniju napadačku akciju Rijeke. Denis Bušnja lijepo je gurnuo za Mamića koji na prvoj vratnici pronalazi Jakova Puljića. Pogodio je iz dosta teške situacije i Rijeka je povela u šestoj minuti.

Dinamo je izjednačio pred kraj poluvremena. Rrahmani je ubacio, Moro pucao, a Gavranović je zakucao svojoj bivšoj momčadi. Malo mu prostora treba, spreman je i lijepo se ponudio treneru Bjelici za utakmicu u Lisabonu.

Dominantniji Dinamo preokreće početkom drugog  poluvremena nakon slobodnog udarca Kadziora. Visoki skok gotovo pa dvometeraša Dine Perića i Sluga je u 56. minuti svladan i drugi put. Otvorilo se Dinamu, dugo su kombinirali za treći gol, Andrić, Atiemwen i na kraju Nikola Moro za konačnih 3:1 u 69. minuti.

Nakon dobro odrađenog ispita u derbiju, igrači Dinama kreću s pripremama za uzvrat osmine finala Europske lige.

Dinamo ima 61 bod, dok je Rijeka ostala na 44.