Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Iznenađenje u HNL-u; Rudeš svladao Rijeku u Kranjčevićevoj

Iznenađenje u HNL-u; Rudeš svladao Rijeku u Kranjčevićevoj

U susretu 29. kola Prve HNL Rudeš je iznenađujuće pobijedio Rijeku 4-2.

Rudeš i Rijeka odigrali su zanimljivu utakmicu sa šest golova, dva crvena kartona i jednim kaznenim udarcem. Domaćin je nakon svega pet minuta vodio 2:0, Rijeka je dva puta smanjivala na pogodak zaostatka, ali je Rudeš zabio i četvrti pogodak osvojivši iznimno važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Rudeš je ovom pobjedom pobjegao sa začelja ljestvice, a ‘fenjer’ je prepustio Cibaliji.

Rudeš je poveo u 2. minuti golom Borevkovića, a u petoj minuti je na 2:0 povisio Kamenar. Rijeka je smanjila u 33. minuti preko Hebera kojem je to bio 16 pogodak ove sezone u prvenstvu. U 49. minuti je Budimir zabio za 3:1, a nadu aktualnom prvaku vratio je Pavičić u 61. minuti. No, samo pet minuta poslije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Župarić koji je pritom skrivio kazneni udarac. Jedanaesterac je sigurno realizirao Budimir za 4:2 postigavši svoj 13. ligaški pogodak. Do kraja utakmice i Rudeš je ostao s igračem manje nakon što je u 87. minuti ‘pocrvenio’ Pavić.

Utakmicu je pred 500-tinjak gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici vodio Dario Bel iz Osijeka.

Strijelci: 1-0 Borevković (2), 2-0 Kamenar (5), 2-1 Heber (34), 3-1 Budimir (49), 3-2 Pavičić (61), 4-2 Budimir (67-11m)

Crveni karton: Župarić (Rijeka, 66), Pavić (Rudeš, 87)