Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / SP Rusija: Island iznenadio Argentinu, Messi promašio penal

SP Rusija: Island iznenadio Argentinu, Messi promašio penal

Reprezentacija Islanda izvela je u subotu prvo iznenađenje u Rusiji. Protiv favorizirane Argentine, u prvoj utakmici skupine D na Svjetskom prvenstvu, Island je odigrao 1:1.

Povela je Argentina u 19. minuti preko Sergija Aguera, koji je sjajno primio loptu u šesnaestercu, okrenuo se i prekrasno pogodio iza leđa Halldórssona. Samo četiri minute kasnije Finnbohason se upisao u povijest islandskog nogometa zabovši prvi pogodak Islanda na Svjetkim prvenstvima.

Argentina je imala uvjerljiv posjed lopte u svojim nogama (78%), ali Islanđani su se sjajno branili. Zvijezda Barcelone Leo Messi imao je u 64. minuti priliku dovesti Argentinu u vodstvo, nakon dosuđenog jedanaesterca. Ali, Messijev udarac obranio je danas odličan vratar Islanda Halldórsson.

Ukupno, Argentina je uputila 27 udaraca, od čega je sedam išlo u okvir gola protivnika, ali vratar Islanda bio je na razini. Razlika je nevjerojatna i u broju dodavanja – Argentina h je imala 751, a Island 207. S druge strane, Island je prema golu Argentine zapucao osam puta, samo dva u okvir gola Caballera.

U skupini D od 21 sat igraju Hrvatska i Nigerija u Kalinjingradu. Argentina, koja slovi kao jedan od najvećih favorita ovog Svjetskog prvenstva, uvelike si je zakomplicirala put i razočarala svoje navijače. Island, pak, slavi još jedan veliki rezultat na velikim natjecanjima.