Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Stipe Žunić osvojio broncu u bacanju kugle na SP u Londonu

Stipe Žunić osvojio broncu u bacanju kugle na SP u Londonu

Hrvatski rekorder u bacanju kugle 26-godišnji Zadranin Stipe Žunić hicem od 21,46 metara osvojio je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Londonu i tako postao prvi hrvatski atletičar koji se popeo na pobjedničko postolje na Svjetskim atletskim prvenstvima na otvorenom.

Naslov svjetskog prvaka osvojio je Novozelanđanin Tom Walsh (22,03 m), a srebrnu je medalju osvojio Amerikanac Joe Kovacs (21,66 m) koji je branio naslov osvojen prije dvije godine u Pekingu.

Žunić je hitac za medalju, samo dva centimetra kraći od svojeg hrvatskog rekorda, izveo u drugoj seriji.

U prvoj seriji je Žunić bacio 21,01 m, u trećoj je njegova kugla poletjela na 21,04 m, a u četvrtoj 21,08 m. Žunić je u petoj seriji bacio vrlo daleko, možda i na daljinu novog osobnog rekorda, ali ga je silina hica povukla u prijestup. Naš je rekorder prestupio i u šestoj seriji, kad je već bilo jasno da mu nitko od konkurenta ne može oteti brončanu medalju, a nakon toga se u slavlju ispružio na bacalištu.

Žunić je postao prvi hrvatski atletičar koji je osvojio medalju na atletskom svjetskom prvenstvu na otvorenom, čime se pridružio Blanki Vlašić i Sandri Perković, do sada jedinim osvajačicama svjetskih odličja za Hrvatsku.