Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Švicarci izbacili kijevski Dinamo Domagoja Vide, ispao i Ivan Leko s Club Bruggeom

Hrvatski nogometni reprezentativac Domagoj Vida odigrao je čitavu utakmicu za kijevski Dinamo u uzvratnom susretu 3. pretkola Lige prvaka u kojemu je njegov sastav u Bernu izgubio od Young Boysa sa 0-2 primivši pogodak u 90. minuti susreta kojim je ostao bez nastupa u posljednjoj rundi kvalifikacija za najjače klupsko natjecanje.

Dinamo je u prvoj utakmici prije tjedan dana u Kijevu pobijedio sa 3-1, pa je Young Boys izborio nastup u 4. pretkolu zahvaljujući pogotku u gostima.

Švicarski je sastav poveo sa 1-0 golom Hoaraua iz kaznenog udarca u 13. minuti, a prolazak dalje osigurao mu je Lotomba u 90.

Jozo Šimunović odigrao je svih 90 minuta za Celtic koji je sa 1-0 (0-0) kao gost u Trondheimu svladao Rosenborg i tako s ukupnih 1-0 prošao dalje. Jedini gol u obje utakmice škotskog i norveškog prvaka postigao je Forrest u 69. minuti.

Jurica Buljat odigrao je svih 90 minuta za bjeloruski BATE koji je na svom terenu sa 2-1 svladao prašku Spartu, ali to mu nije bilo dovoljno za prolazak dalje jer je prva utakmica završila pobjedom češkog prvaka od 1-0 pa se Slavila kvalificirala u 4. pretkolo zbog gola u gostima.

Marko Livaja igrao je za AEK do 71. minute u 0-1 porazu na gostovanju kod CSKA u Moskvi. Kako je CSKA bio bolji i u prvoj utakmici u Ateni sa 2-0, ruski doprvak je prošao dalje s ukupnih 3-0.

Diego Živulić igrao je do 63. minute za Viktoriju iz Plzena koja je izgubila sa 1-4 na svom terenu od rumunjskog FCSB-a. Prva utakmica u Bukureštu završila je rezultatom 2-2 pa je bivša Steaua prošla dalje s ukupnih 6-3.

Uspješan nije bio niti Ivan Leko kao trener Club Bruggea. Njegov je sastav izgubio na gostovanju kod Istanbul Basaksehira sa 0-2, a kako je prvi susret završio rezultatom 3-3, turski sastav je prošao dalje s ukupnih 5-3.

Zanimljivo je bilo u Amsterdamu gdje su Ajax i Nice odigrali 2-2, pa je francuski prvak prošao dalje zbog više postignutih pogodaka u gostima jer je prva utakmica završila rezultatom 1-1.