Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / EL: Dinamo uvjerljivom pobjedom u Austriji blizu europskog proljeća, Rijeka časno ‘pala’ u Napoliju

Nogometaši zagrebačkog Dinama nadomak su plasmana u 16-inu finala Europske lige. U susretu 4. kola skupine K kao gosti u Klagenfurtu svladali su austrijski Wolfsberger s 3:0 te se tako izdvojili na vrhu ljestvice.

Strijelci su bili Lovro Majer u 60., Bruno Petković u 75. i Luka Ivanušec u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Dinamo je tako i nakon četiri kola ostao bez primljenog pogotka u Europskoj ligi, a s osam osvojenih bodova predvodi ovu skupinu u kojoj su u drugom susretu CSKA i Feyenoord odigrali 0:0 u Moskvi.

U prvom susretu Dinama i Wolfsbergera nije bilo čak 17 igrača zbog koronavirusa, devet kod Dinama, dok je u redovima austrijskog sastava bilo osam pozitivnih. Pitanje pobjednika u Zagrebu je razriješio pogodak Iyayia Atiemwena u 75 minuti, čime su Modri nakon 255 minutra napokon zabili pogodak u Europskoj ligi.

Ovoga puta većina igrača je bila u stroju. Zoran Mamić se ovaj put odlučio za klasičnu formaciju 4-2-3-1 s Petkovićem u vrhu napada, a zanimljivo, junaka prve utakmice ovih klubova, Nigerijca Atiemwena nije bilo niti na klupi. U Austriju nije doputovao ni Mario Gavranović zbog problema s mišićem. Kod domaćina u sastav se vratio najbolji igrač i kapetan Michael Liendl.

Desetkovana Rijeka pružila dobar otpor Napoliju

Nogometaši Rijeke u susretu su 4. kola skupine F Europske lige pretrpjeli i četvrti poraz, na gostovanju kod Napolija u Napulju izgubili su s 0-2 (0-1).

Napoli je do pobjede stigao autogolom Anastasija u 41. minuti i pogotkom Hirvinga Lozana u 75. minuti.

Porazom u Napulju Rijeka je izgubila i teoretske izglede za osvajanje jednog od prva dva mjesta u skupini koja vode u 16-inu finala, ostala je posljednja bez bodova, a na posljednjem će mjestu i ostati i na kraju natjecanja.

Rijeka je dvoboj u Napulju odigrala dan nakon smrti velikog Diega Maradone koji je bio najzaslužniji za jedina dva naslova prvaka Italije Napolija (1987., 1990.). Stoga su domaći igrači istrčali s crnim florom na svojim lijevim rukavima.

Iako poprilično oslabljeni, zbog zaraze koronavirusom Riječani nisu mogli računati na čak osam igrača, a trener Simon Rožman na raspolaganju praktički nije imao nijednog zdravog napadača, aktualni pobjednici Hrvatskog kupa pružili su dobar otpor favoriziranom talijanskom sastavu.