Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / LIGA PRVAKA; Leipzig izbacio Mourinha, Atalanta na krilima Iličića do četvrtfinala

Debitanti u nokaut fazi Lige prvaka, talijanska Atalanta i njemački RB Leipzig, prva su dva kluba koja su izborila plasman u četvrtfinale elitnog natjecanja europskih klubova, izbacivši španjolsku Valenciju i engleski Tottenham.

RB Leipzig je pred svojim navijačima svladao Tottenham s 3-0 (2-0) i s ukupnih 4-0 prošao u četvrtfinale.

Dva pogotka za domaću momčad postigao je kapetan Marcel Sabitzer (10, 21), a konačnih 3-0 postavio je Emil Forsberg (87).

Valencia je ugostila Atalantu pred praznim tribinima na Mestalli.

Gosti su nakon 4-1 u prvoj utakmici slavili i u uzvratu sa 4-3 (2-1), a sva četiri pogotka za Atalantu postigao je Josip Iličić (3-11m, 43-11m, 71, 82), dok je za Valenciju dvostruki strijelac bio Kevin Gameiro (21, 51), a jedan pogodak postigao je Ferran Torres (67).

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi Atalante, a igrao je do 83. minute.

Samo 21 minuta trebala je nogometašima RB Leipziga da utrostruče prednost koju je momčad Juliana Nagelsmanna donijela iz Londona, a za oba pogotka zaslužan je bio kapetan Marcel Sabitzer.

Austrijski reprezentativac je u 10. minuti uputio precizan i dovoljno snažan udarac sa 20 metara, koji vratar Tottenhama Hugo Lloris nije uspio zaustaviti.

Samo 11 minuta poslije Sabitzer je pravovremeno utrčao na prvu stativu, gdje je sa sedam metara na ubačaj Angelina glavom poslao loptu u mrežu.

Ako su u prvom poluvremenu ostavili siromašan dojam, igrači Tottenhama nisu bili ništa bolji ni u nastavku. Nijemci su kontrolirali zbivanja na terenu, bili opasnija momčad i još jednim pogotkom potvrdili zasluženi plasman u četvrtfinale.

Tek što je ušao u igru u 87. minuti u prilici se našao Šveđanin Emil Forsberg i poslao loptu u mrežu pokraj nemoćnog Llorisa za konačnih 3-0.

U srijedu su na rasporedu nove dvije uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka.

Liverpool na Anfieldu hvata zaostatak od jednog pogotka (0-1) protiv madridskog Atletica. Tu ćete utakmicu moći u izravnom prijenosu pratiti na HTV2, HRTi-ju te na našem portalu od 21 sat.

PSG će pred praznim tribinama Parka prinčeva pokušati nadoknaditi zaostatak (1-2) protiv dortmundske Borussije.