Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Nizozemska preokretom preko Engleske u finale Lige nacija

Nizozemska preokretom preko Engleske u finale Lige nacija

Nogometne reprezentacije Nizozemske i Portugala igrat će u finalu prvog izdanja Lige nacija.

Nizozemska je u polufinalu u Guimaraesu nakon produžetaka pobijedila Englesku sa 3:1, dok je Portugal u srijedu u Portu istim rezultatom porazio Švicarsku.

Engleska je povela u 31. minuti golom Marcusa Rashforda iz jedanaesterca, a izjednačio je Matthijs de Ligt u 73. minuti. U 97. minuti Nizozemci su poveli nakon autogola Kylea Walkera, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Promes u 114. minuti.

Finalni ogled između Nizozemske i Portugala na rasporedu je u nedjelju u 20.45 sati u Portu, dok će istog dana Švicarska i Engleska igrati za treće mjesto u Guimaraesu u 15.00 sati.

Hrvatska je u premijernom izdanju Lige natjecanja nastupila u elitnom razredu u skupini 4 u kojoj je osvojila posljednje mjesto iza Engleske i Španjolske. “Gordi Albion” je prvom mjestom izborio završni turnir, a ‘Vatreni’ su trećim mjestom pali u niži razred natjecanja Ligu B, a ždrijeb će biti u siječnju ili veljači iduće godine.