Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Roma svladala vodeći Napoli uz dva gola Edina Džeke

Roma svladala vodeći Napoli uz dva gola Edina Džeke

Nogometaši Rome zaustavili su Napoli u subotu, slavivši na njihovom stadionu San Paolo sa 4:2.

Napoli je poveo već u šestoj minuti preko Lorena Insignea, a već minutu kasnije izjednačio je Cengiz Ünder. Pravi preokret već u prvom poluvremenu donosi Edin Džeko u 26 minuti. Bosanskohercegovački reprezentativac postigao je svoj drugi pogoda u 73. minuti, a Diego Perotti odveo je Romu na 4:1 u 79. Dries Mertens u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio je konačni rezultat.

Roma je tako napravila veliku uslugu aktualnom prvaku Italije Juventusu, koji sada ima priliku preteći Napoli na vodećoj poziciji na tablici. Napoli ima 69 bodva, bod više od Juventusa, ali i utakmicu više.