Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / /VIDEO/ Petra Martić preokrenula protiv Estonke Kanepi i ušla u četvrtfinale Roland Garrosa

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić ostvarila je uspjeh karijere. Danas se plasirala u četvrtfinale grand slam turnira Roland Garros svadavši Estonku Kaiju Kanepi (WTA 88.) s 5-7, 6-2, 6-4 nakon dva sata i 14 minuta igre.

U prvom setu ključnim se pokazao dvanaesti gem kada je Kanepi uspjela nakon jedne duge izmjene iskoristiti prvu set loptu na servis Martić.

Loše je nastavila Dućanka i u drugom setu. Estonka radi break i vodi 2:0, no Martić tada diže razinu igre i osvaja šest gemova zaredom i uzima drugi set.

U trećem setu Kanepi je opet ekspresno povela, vodila je 2:0 i imala je 40-0 na servisu, ali Martić i to okreće te preuzima vodstvo 3:2.

Hrvatica u sljedećem gemu ponovno ispušta vodstvo, a zatim propušta i tri prilike za break. Osmi gem odlučujućeg seta donio je novu opasnost za Martić na servisu, no uspjela je spasiti sve četiri break prilike Estonke.

Nevjerojatan gem odigrala je Martić kod 4:4 i oduzela je servis protivnici za servis za meč. Sigurno je odservirala za meč hrvatska tenisačica i slavila nakon više od dva sata igre.

Martić će u četvrtfinalu igrati protiv Čehinje Markete Vondrousove koja je u osmini finala svladala Anastasiju Sevastovu 6:2, 6:0.

Martić i Vondrousova dosad su odigrale četiri međusobna susreta, u sva četiri slavila je Hrvatica, posljednji put u finalu Istanbula ove godine 1:6, 6:4, 6:1, također na zemljanoj podlozi.