Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / /VIDEO/ Slovenski odbojkaši u finalu Europskog prvenstva

/VIDEO/ Slovenski odbojkaši u finalu Europskog prvenstva

Odbojkaši Slovenije plasirali su se u finale Europskog prvenstva, nakon što su svladali aktualnog svjetskog prvaka Poljsku sa 3:1 (25:23, 24:26, 25:22, 25:23).

Slovence je predvodio Tine Urnaut s 18 poena, te Klemen Čebulj s 15. Kod Poljaka najefikasniji bio je Kubanac Wilfredo León Venero s 22 poena.

Slovenci su u četvrtfinalu pobijedili branitelja naslova Rusiju, a Poljaci, koji su aktualni svjetski prvaci u cijelom turniru izgubili su tek jedan set i to u 1. kolu protiv Estonije.

Slovenci će se za titulu europskog prvaka boriti drugi put u povijesti. Sličan uspjeh ostvarili su 2015. godine, ali su tada poraženi od Francuza.

U drugom polufinalnom susretu, koji je na rasporedu danas, sastaju se Srbija i Francuska. Pobjednik će igrati sa Slovenijom u nedjeljnom finalu