Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Barcelona i sudac jučer napravili čudo

Barcelona i sudac jučer napravili čudo

Bilo bi zaista lijepo da je jučerašnja velika pobjeda, atraktivne katalonske ekipe, bila bez mrlja, no nažalost nije bilo tako..

Barcelona je jučer ušla u nogometnu povijest pobjedom protiv PSG-a od 6:1 na Nou Campu, a u svom spektakularnom uspjelom pokušaju da nadoknadi 0:4 iz Pariza već u 50. minuti stigla do 3:0. Messi je zabio gol iz penala, no ostalo je upitno je li penal zaista i bio za domaćine.

Druga sporna situacija dogodila se u 90. minuti kada je sudac Aytekin pad Luisa Suareza označio kao najstrožu kaznu. Situacija u biti i nije sporna, svatko tko je pogledao nekoliko utakmica u životu, zna da je pad Suareza bila čista gluma i nema veze s jedanestercom. Urugvajac je ranije u susretu već dobio žuti za simuliranje.

Na kraju sudačke nadoknade, Sergi Roberto postavlja konačnih 6:1 i slavlje Katalonaca je moglo početi. No, koliko je zaslužen prolazak Barcelone najbolje govore kritike na društvenim mrežama, čak i od onih koji navijaju za Barcelonu, ali realno gledaju utakmicu.

Još jednom se pokazalo da je nogomet sve više biznis, a sve manje sport.