/VIDEO/ Menadžer Rangersa naredio svojim igračima da puste gol
Nogometaši Rangersa izborili su plasman u četvrtfinale škotskog Kupa nakon što su u susretu osmine finala pobijedili Partick Thistle sa 3-2. Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su gosti poveli 1-0, imali su i 2-2, no Rangers je četiri minute prije kraja zabio za pobjedu.
Međutim, više od samog rezultata nakon utakmice se pričalo o potezu menadžera Rangersa Michaela Bealea koji je svojim igračima naredio da puste suparniku pogodak za 2-2.
No, krenimo redom. Partick Thistle, koji se nalazi na petom mjestu drugog razreda škotskog nogometa, poveo je u 35. minuti golom Kevina Holta iz jedanaesterca. Izjednačio je hrvatski napadač Antonio Čolak u 50. minuti svojim 15. golom u 30. nastupu za Rangers.
U 65. minuti je domaćin imao kazneni udarac, no James Tavernier nije bio precizan. Ipak, rezultat je preokrenuo Malik Tillman u 71. minuti golom koji je izazvao bijes na suprotnoj strani.
Naime, gosti su željeli vratiti Rangersu jednu loptu izbačenu u aut nakon što se igraču ukazala pomoć. No, Tillman je nesportski “ukrao” loptu, krenuo u kontru i zabio za 2-1. U gužvi koja je nastala igrači Patrick Thistlea su 20-godišnjeg američkog veznjaka bacili na travnjak, došlo je do naguravanja, a sudac je jedva smirio situaciju.
Svjestan kako je njegov igrač zabio na nesportski način, menadžer Rangersa Beale je naredio svojim igračima da puste suparnika da izjednači. Scott Tiffoney je krenuo s centra i zabio za 2-2. Pobjedu Rangersu donio je James Sands u 86. minuti nakon ubačaja Borne Barišića iz kornera.
– Bilo bi nepravedno dobiti utakmicu na takav način. Dali smo gol, to je kontroverzno, ali ovaj klub je izgrađen na visokim standardima i želimo najbolje u igri. Napravio sam mnogo pogrešaka danas što se tiče odabira momčadi, ali to nije bila jedna od njih – kazao je Beale.
– Malik Tillman se ozlijedio, nije vidio da je lopta izbačena. Kada je ustao, mislio je da mora pritisnuti – dodao je šef momčadi s Ibroxa za Viaplay.
Susret je prokomentirao i gostujući menadžer Ian McCall za BBC Sportsound.
– Mislim da Tillman nije znao što radi, ali je Mick pokazao jako puno klase. Puni smo ponosa, ali također i razočaranja. Prvo poluvrijeme smo bili sjajni. Najveća emocija je da smo ponosni na naše igrače i da su naši navijači bili veličanstveni – kazao je McCall.
N.H.
foto: scr.yt
Ostale vijesti 


