Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport/Uncategorized / Pobjedom nad Slavenom, Šibenik oborio rekord HNL-a i privremeno zasjeo na vrh ljestvice

Pobjedom nad Slavenom, Šibenik oborio rekord HNL-a i privremeno zasjeo na vrh ljestvice

U prvom susretu 2. kola SuperSport HNL Šibenik je na Šubićevcu pobijedio Slaven Belupo s 2:0 upisavši i drugu pobjedu na startu prvenstva.

Šibenik je povratnik u najviši rang hrvatskog nogometa, a u prvom kolu je na Opus Areni iznenađujuće pobijedio Osijek sa 2-1, dok je Slaven Belupo identičnim rezultatom izgubio na Poljudu od Hajduka.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Ivana Santinija. Josip Majić je prizemno pucao iz slobodnog udarca, a na prvoj vratnici je Santini skrenuo loptu u gol “farmaceuta”.

Šibenik se popeo na vrh ljestvice HNL-a, ali i oborio rekord.

Naime, nijedan povratnik u prvi rang hrvatskog nogometa nije pobijedio u dvije uzastopne utakmice na početku sezone.

N.H.

foto: fah