Serie A: Como pobijedio Juventus, Tudoru ‘visi’ pozicija
U utakmici 7. kola talijanskog prvenstva u nedjelju Como je kod kuće s 2-0 pobijedio Juventus, što je još jedan razočaravajući rezultat nakon pet uzastopnih remija u svim natjecanjima za momčad hrvatskog trenera Igora Tudora.
Como je rano došao u vodstvo, Marc-Oliver Kempf je zabio za 1-0 već u četvrtoj minuti susreta. Jonathan David je u 36. minuti zabio gol za Juventus, no poništen je zbog zaleđa. Nico Paz je povećao na 2-0 za Como u drugom poluvremenu, 79. minuti.
Za Como je Ivan Smolčić igrao do 86. minute, dok su Martin Baturina i Nikola Čavlina ostali na klupi.
Momčad Igora Tudora tako je nastavila rezultatsku krizu – Bianconeri su bez ligaške pobjede dulje od mjesec dana. Juventus u srijedu očekuje teško gostovanje kod Real Madrida u 3. kolu Lige prvaka, a potom u nedjelju i dvoboj protiv Lazija u Serie A.
Como je zahvaljujući ovoj pobjedi preskočio na ljestvici Juventus i sada je peti s 12 bodova, dok je Juventus šesti s istim brojem bodova.
Navijači Juvea bijesni
Bio je ovo prvi poraz momčadi Igora Tudora ove sezone, ali još jednom je prikazana loša igra.
Navijači Juventusa na društvenim mrežama obrušili su se na Tudora jer mu je momčad spora i bezopasna, a on, iako je Juve igrao loše, čeka čak do 77. minute da izvrši prvu zamjenu.

Tudor na udaru navijača na društvenim mrežama
Na službenom Facebook profilu Juventusa ispod objave o rezultatu utakmice u Comu, najviše lajkova ima komentar “Tudore, ajde doma”. Na X-u pak širi se hashtag #TudorOUT. Tako su navijači pojačali pritisak na Tudora koji su pokrenuli mediji. Novinar Matteo Moretto ranije je gostovao na YouTube kanalu Fabrizija Romana, gdje je govorio o Tudorovoj budućnosti.
Tudor je, tvrdili su Moretto i Romano prije poraza kod Coma, blizu otkaza. Navode da “hrvatski trener nije u dobrim odnosima s čelnicima kluba, a u sljedeće dvije utakmice čekaju ga dva zahtjevna gostovanja – kod Coma, a zatim i kod Real Madrida u Ligi prvaka u srijedu. Tudor bi mogao postati bivši ako Juventus upiše loše rezultate u tim utakmicama”, tvrde Talijani.
“Roberta Mancinija je Juventus razmatrao prošle sezone, prije nego što je odlučio krenuti na Igora Tudora. Juventus je na kraju odlučio zaključiti posao s Tudorom, a Cristiano Giuntoli izabrao je trenera koji poznaje okruženje, donio je energiju i pozitivu momčadi i na kraju ostvario željeni cilj – plasman u iduće izdanje Lige prvaka”, rekao je Moretto.
Napeti odnosi između Tudora i sportskog direktora Comollija
Moretto je otkrio i da su odnosi između Tudora i sportskog direktora Juventusa, Damiena Comollija, zategnuti. “Što se tiče Juventusa i budućnosti Igora Tudora, već sam ranije otkrio neke detalje. Podsjećam da sam tada naglasio kako je Tudorov rad pod povećalom. To se nije promijenilo – odnosi između Comollija i Tudora su prilično hladni. Tudorov rad i dalje se pomno prati, a njegova budućnost u klubu bit će jasno oblikovana u nadolazećim tjednima.
NOVO.hr
foto: epa
Ostale vijesti 


