Najnovije
Kostanjević se nagodio s USKOK-om, evo prvih reakcija
Županijski sud na zagrebačkom Zrinjevcu evakuiran je nakon dojave o bombi u ponedjeljak ujutro zbog čega su odgođena sva zakazana ročišta, a među njima i sjednica optužnog vijeća u slučaju Hipodrom.
Kako se doznaje na sudu, nakon zaprimljene dojave svi zaposlenici izašli su iz zgrade na Zrinjevcu 5, a rad bi trebali nastaviti nakon policijskog protueksplozijskog pregle
U 9.30 sati na tom je sudu bila zakazana sjednica optužnog vijeća u slučaju Hipodrom u kojem se, prema neslužbenim podacima, očekivala nagodba prvooptuženog bivšeg ravnatelja gradske Ustanove za upravljanje sportskim objektima (USO) Koste Kostanjevića.
U aferi Hipodrom, za koju je u prosincu 2025. podignuta optužnica, Uskok sumnja da su bivši direktor USO-a Kostanjević zaštitarskoj tvrtki Eurolex nezakonito platio 1,8 milijuna eura i pritom ‘zaradio’ 450 tisuća eura.
Početkom travnja bivši suvlasnik Eurolexa Domagoj Galić i njegov otac Slavko nagodili su se Uskokom kao i tvrtke Eurolex. I Kostanjevićeva nasljednica Jagoda Bončina Franjković priznala je optužbe te je osuđena na uvjetnu kaznu pa bi na optuženičkoj klupi u tom slučaju trebao ostati bivši predsjednik upravnog vijeća USO Goran Đulić.
Prema neslužbenim informacijama Kostanjević je navodno promijenio obranu i nagodio se s USKOK-om – dobit će kaznu zatvora od 2 godine i 5 mjeseci, treba vratiti 450.000 eura, a kažnjen je i s 40.000 eura.
HDZ: Tomašević branio Kostanjevićeva
Predsjednik zagrebačkog HDZ-a Ivan Matijević ustvrdio je da je priznanje krivnje Koste Kostanjevića “razotkrilo” gradonačelnika Tomislava Tomaševića koji ga je mjesecima branio.
– Danas je postalo javno, Kosta Kostanjević nagodio se s USKOK-om i priznao krivnju – ali razotkriven je Tomislav Tomašević, poručio je u priopćenju predsjednik zagrebačkog HDZ-a Ivan Matijević. Kaže da je Tomašević mjesecima branio Kostanjevića. Govorio je da je afera Hipodrom predizborni igrokaz, da više vjeruje svom čovjeku nego državnom odvjetništvu.
– Sada je njegov čovjek Kostanjević priznao krivnju i pokazalo se da afera Hipodrom nije bila igrokaz. Igrokaz je bila Tomaševićeva obrana Kostanjevića, kaže Matijević.
– Tomašević je stao uz Kostanjevića i do kraja ostao iza njega. Politički ga je štitio. Javnosti je govorio da je riječ o konstrukciji, a danas je dobio priznanje krivnje svojega štićenika. Danas mora preuzeti odgovornost jer Grad nije zaštitio novac građana – gotovo dva milijuna eura, ustvrdio je predsjednik zagrebačkog HDZ-a.
Grad Zagreb: Gradonačelnik osudio izvlačenje novca
Grad Zagreb za sada nema službene informacije o nagodbi, pa je ne može ni komentirati, poručili su u odgovoru Hini iz Grada Zagreba.
U Gradu Zagrebu kažu da je imovinsko-pravni zahtjev podnijela gradska ustanova Upravljanje sportskim objektima (USO) 18. svibnja, od društva Eurolex zaštita u iznosu od 1.350.135,45 eura te od Koste Kostanjevića u iznosu od 450.000 eura.
U Gradu podsjećaju da je gradonačelnik Tomašević prethodno javno osudio izvlačenje novca iz USO-a te podržao da svi za koje se utvrdi odgovornost za krađu gradskog novca za to i kazneno odgovaraju. Također, gradonačelnik je najavio da će USO iskoristiti sva pravna sredstva kako bi svi odgovorni za krađu sav novac vratili Gradu Zagrebu.
T.R.
foto: fah
Poslovne vijesti 


