Božinović: Jutros u Zagrebu uhićen muškarac s dva pištolja, spriječen najgori ishod
Zagrebačka policija jutros je uhitila naoružanog muškarca i time spriječila moguću tragediju u glavnom gradu, rekao je ministar unutarnjih poslova Davor Božinović u Saboru.
Božinović je, odgovarajući na pitanje i pohvale HDZ-ovke Danice Baričević, rekao da je uhićenjem spriječen “najgori mogući ishod”.
Uhićen s dva pištolja
Božinović je, iako policija tu informaciju još uvijek nije objavila, rekao da je jutros oko 6 sati u Zagrebu uhićen muškarac rođen 1974. godine koji je kod sebe imao dva pištolja napunjena streljivom. Oba pištolja imala su i metak u cijevi te su bila spremna za upotrebu, rekao je Božinović.
“Da policija nije postupila po dojavi, vjerojatno se mogao očekivati najgori ishod jutros u Zagrebu”, naglasio je ministar.
Otprije poznat policiji
Božinović je rekao da je uhićeni muškarac od prošle godine imao izrečenu mjeru obveznog liječenja i prijavu za pokušaj ubojstva iz 2016. godine, kada je pucao iz ilegalnog pištolja. Osim toga, evidentirane su mu i dvije prijetnje, nasilničko ponašanje te provala u kiosk.
“Da policija nije postupila po dojavi, vjerojatno se mogao očekivati najgori ishod, i to u Zagrebu”, rekao je Božinović i dodao da policija nastoji, a većim dijelom i odradi, vrlo učinkovito.
NOVO.hr
foto: scr.SAborskaTV
Ostale vijesti 


