Na gradilištu poginuo radnik, pao dio dizalice
Radnik je smrtno stradao nakon pada dijela dizalice u petak oko 10.15 sati na gradilištu u splitskom naselju Pazdigrad, izvijestila je Splitsko-dalmatinska policija. Na mjesto nesreće odmah su izašle žurne službe, a o događaju je obaviješten i Državni inspektorat, Područni ured Split, Služba za nadzor zaštite na radu, koja će utvrditi okolnosti nesreće i moguće propuste u provedbi mjera zaštite na radu.
Na mjestu događaja obavljen je očevid kojim je rukovodila zamjenica općinskog državnog odvjetnika. Uzrok pada dijela dizalice i sve okolnosti nesreće bit će utvrđeni kriminalističkim istraživanjem i nalazima nadležnih službi.
P.T./H
foto: ILUSTRACIJA.fah(nema poveznice s događajem)
Poslovne vijesti 


