Poslovne vijesti

Home / Poslovne vijesti / Na gradilištu poginuo radnik, pao dio dizalice

Na gradilištu poginuo radnik, pao dio dizalice

Radnik je smrtno stradao nakon pada dijela dizalice u petak oko 10.15 sati na gradilištu u splitskom naselju Pazdigrad, izvijestila je Splitsko-dalmatinska policija. Na mjesto nesreće odmah su izašle žurne službe, a o događaju je obaviješten i Državni inspektorat, Područni ured Split, Služba za nadzor zaštite na radu, koja će utvrditi okolnosti nesreće i moguće propuste u provedbi mjera zaštite na radu.

Na mjestu događaja obavljen je očevid kojim je rukovodila zamjenica općinskog državnog odvjetnika. Uzrok pada dijela dizalice i sve okolnosti nesreće bit će utvrđeni kriminalističkim istraživanjem i nalazima nadležnih službi.

P.T./H

foto: ILUSTRACIJA.fah(nema poveznice s događajem)