U zagrebačkoj Dubravi osvanuo mural u čast Ivanu Turini
Slika novoosvanulog murala iz zagrebačke Dubrave posvećena nikad prežaljenom Ivanu Turini, kruži po raznim grupama na Facebooku, a dijele ju vjerni fanovi koji još nisu zaboravili talentiranog golmana koji je igrao i za Dinamo.
Prije tri dana bilo je točno šest godina od odlaska ovog sjajnog mladića koji je iznenada preminuo u 33. godini od zatajenja srca u svom stanu u Stockholmu.
Godine prolaze, ali uspomenu na Turinu ne blijede. Navijači AIK-a su najzaslužniji za čuvanje uspomene na njega. Na svakoj utakmici u 27. minuti igre kreće pjesma i skandiranje Ivanu u čast, a na tribinama je uvijek transparent posvećen hrvatskom golmanu.
Kako 24 sata doznaje, u znak sjećanja švedski će klub AIK, zadnji klub čije je vratnice Turina branio, u četvrtak postaviti spomen ploču u svojim prostorijama.
AIK je bio Turinin osmi klub u karijeri.
Prije švedskog kluba, branio je za Dinamo odakle je posuđivan za Kamen Ingrad i Osijek, a jedno vrijeme igrao je i u Grčkoj i Poljskoj.
Himlen gråter på årsdagen. Jag minns att det var skönt att skriva om alla känslor och jorå, skriver gör jag fortfarande. Ivan Turina #AlltidSaknadAldrigGlömd pic.twitter.com/MQoKzye399
— Deep (@NystromFredrik) May 2, 2019
novo.hr
foto: FB
Ostale vijesti 

