Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / /VIDEO/ Austrijanac Thiem oduševio svojim fair-play potezom

/VIDEO/ Austrijanac Thiem oduševio svojim fair-play potezom

Nevjerojatno poštenu i sportsku gestu napravio je Austrijanac Dominic Thiem tijekom meča 3. kola na ATP turniru u Washingtonu.

Kevin Anderson upisao je veliku pobjedu protiv Dominica Thiema, po mnogima budućeg broja 1 svjetskog tenisa, u 3. kolu ATP 500 turnira u Washingtonu. Anderson je slavio s 2:1 u setovima, no neku vrstu pobjede odnio je i Thiem. Osvojio je navijače diljem svijeta svojim fair-play potezom pred kraj drugog seta, piše gol.hr.

Anderson je osvojio prvi set rezultatom 6:3, a u drugom je kod servisa Thiema bilo 4:4 i 30:0 za Austrijanca. Južnoafrikanac je reternirao duboko na osnovnu liniju, sudac je pozvao aut i tu je Thiem pokazao koliko je veliki tenisač, velika osoba.

Iste sekunde Thiem je rukom signalizirao da je lopta bila na crti, no Anderson nije imao više “challengea” da provjeri tu loptu. Glavni sudac meča je rekao da ne može promijeniti odluku jer nije siguran, a onda se oglasio Thiem.

Oduzmite mi poen“.

“Jesi li siguran da želiš da ti se oduzme poen?”

“Jesam”, kao iz stopa odgovorio je Austrijanac.

Sudac je to objavio na mikrofon, a Thiem je zaradio ovacije lijepo popunjenog stadiona u Washingtonu.

Svaka čast Dominic Thiem! Kada bi u tenisu i svijetu općenito bilo više ljudi poput tebe, život bi bio bolje mjesto.