Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Čačić: Bili smo previše nervozni, ali stignemo sve popraviti

Čačić: Bili smo previše nervozni, ali stignemo sve popraviti

U prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka Dinamo je protiv prvaka Sjeverne Makedonije Škupija u Maksimiru odigrao 2:2. Trener Dinama Ante Čačić vjeruje u bolje izdanje svoje momčad u uzvratnoj utakmici.

Rekao sam u najavi da je svaka utakmica za sebe, da neće biti lako. Pokazali su se kao čvrsta momčad, koja ima dobru dubinu, čvrsti su u duelima, brzi su. No preolako smo primili dva jeftina gola. Na kraju smo u drugom poluvremenu i dominirali, premda nam nisu ni u prvom ulazili previše u šesnaesterac, ali kad se prime takva dva jeftina gola teško je očekivati dobar rezultat, tim više što smo, naročito u prvom dijelu, premalo napravili u njihovom šesnaestercu, rekao je Čačić za Htv i nastavio:

Igra se još jedna utakmica, sve je otvoreno, prednost golova u gostima se, srećom, više ne zbraja. Imamo osam dana, pripremit ćemo se, mislim da smo pokazali kroz utakmicu da smo ipak kvalitetniji, imali smo previše individualnih pogrešaka i posljedica je ovakav rezultat.

Krenuli ste bez Oršića, s Drmićem i Petkovićem, koja je bila ideja?

– Imali smo dva napadača, s tim da se Petković malo vraćao, imali smo dva bočna, Špikića i Ivanušeca, a centralu smo držali s Ademijem i Mišićem, s tim da smo otvorili mogućnost da se dodaje Moharrami s jedne strane i Ljubičić koliko može s druge, s tim da su imali na sebi nezgodne igrače obojica, to nam je dosta otežalo situaciju, objasnio je Čačić.

Oni su nam zaista zabili i prvi gol praktički iz prvog ulaza u 16 metara. Previše smo nemirni, ne vidim razlog zašto nas ta nervoza hvata, na kraju je došlo do izjednačenja, ali imamo još 90 minuta i sve se to da popraviti, smatra trener Dinama.

Jesu li izmjene u nastavku donijele ploda?

Morali smo pokriti cijelu utakmicu, kad se pogleda koliko smo bili na njihovoj polovici, a morali smo voditi računa da nam ne uđu u leđa, na kraju mogu biti djelomično zadovoljan.

Kakva je situacija sa Šutalom?

To nas je dosta poremetilo, to je bila jedna neplanska izmjena, on je miran na iznošenju lopte, to nam je dosta poremetilo i baš tad smo imali jednu crnu rupu od 10-15 minuta, zaključio je Čačić.

N.H.

foto: scr.htv