Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Dinamo spasio bod u Puli, Istra tri puta pogađala okvir gola

Dinamo spasio bod u Puli, Istra tri puta pogađala okvir gola

Nakon poraza od Rijeke (2:0) i Hajduka (2:3), Dinamo je u Puli odigrao 0:0 protiv Istre 1961.

Blijedi prvaci, koji su, doduše, izašli na teren u kombiniranom sastavu, nisu ni jučer izgledali kao vodeća momčad prvenstva, dok su Puljani čak tri puta pogađali okvir gola!

Prvu veliku šansu domaćin je imao u sedmoj minuti, kad je Delićev šut obranio Zagorac, a onda nekako skinuo i Maganjićev udarac nakon odbijene lopte upućen s četiri metra!

Prva prečka pogođena je u 28. minuti, Gržan je pogodio blok iz slobodnog udarca, a Ivančić je iz daljine pucao u okvir Dinamova gola. U 65. minuti prvo je Sergi pogodio stativu, a minutu i pol kasnije Guzina trese prečku!

Na kraju nije bilo golova, no Puljani su izgledali kao bolja momčad.

Dinamo je u posljednjih šest kola ostvario samo jednu pobjedu, ali i dalje ima veliku prednost na čelu ljestvice sa 78 bodova, 16 više od drugog Osijeka koji je ranije u subotu izgubio na gostovanju kod Varaždina, odnosno 17 više od treće Lokomotive, koja će u nedjelju ugostiti Goricu. Istra 1961 je deveta s 25 bodova i igrat će protiv Orijenta u doigravanju za opstanak.

Drugo mjesto na kraju prvenstva vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, a u posljednjem kolu sastat će se upravo Osijek i Lokmotiva u izravnom dvoboju za tu poziciju.

REZULTATI 35. KOLA,
Petak:
Slaven Belupo – Inter 3-1 (Bačelić-Grgić 42, Etoundi 49, Krstanović 53-11m / Andrić 12)