Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / /FOTO/ Livaković u bolnici posjetio Franju Kalfića, prvo dijete s transplantiranim plućima u Hrvatskoj

/FOTO/ Livaković u bolnici posjetio Franju Kalfića, prvo dijete s transplantiranim plućima u Hrvatskoj

Jedan od junaka Vatrenih iz Katara, vratar hrvatske reprezentacije i zagrebačkog Dinama, Dominik Livaković, posjetio je u KBC-u Zagreb Franju Kalfića, jedanaestogodišnjeg dječaka iz Korenice, prvog djeteta u Hrvatskoj s transplantiranim plućima. To je na službenim stranicama objavio Hrvatski nogometni savez. 

Dominik je malog Franju, kojemu je tim KBC-a Zagreb prije desetak dana uspješno transplantirao pluća, iznenadio u društvu team menadžerice hrvatske nogometne reprezentacije, Ive Olivari.

Dječak je uoči 12. rođendana s Livakovićem proveo ugodno vrijeme, uglavnom razgovarajući o njegovim sjajnim obranama na Svjetskom prvenstvu u Kataru, na kojem je Hrvatska osvojila povijesnu broncu, piše na stranicama HNS-a.

Drago mi je da sam uspio obradovati malog Franju i na taj mu način olakšati njegove bolničke dane. Veliki je borac i uvjeren sam da će uspjeti prebroditi sve nedaće s kojima se svakodnevno susreće. Svako dijete zaslužuje biti zdravo, nadam se da će Franjo i ubuduće biti naš vjerni navijač i da ćemo se sresti na jednoj od sljedećih utakmica reprezentacije, rekao je Dominik Livaković, koji je Franji darovao i potpisao svoj reprezentativni dres.

N.H.

foto: HNS