auto-moto

Home / auto-moto/Poslovne vijesti / Hyundai kupuje GM-ovu tvornicu automobila

Hyundai kupuje GM-ovu tvornicu automobila

Indijska podružnica Hyundaija kupuje tvornicu automobila Talegaon u zapadnoj indijskoj državi Maharashtra koja je u vlasništvu General Motorsa (GM), izvijestio je Hyundai.

Južnokorejska tvrtka objavila je namjeru nadogradnje tvornice i početak proizvodnje 2025. godine. Trenutni godišnji kapacitet je 130.000 automobila.

Hyundai nije objavio financijsku vrijednost poslovnog aranžmana s GM-om.

GM je prestao prodavati automobile u Indiji 2017. godine, nakon godina pada prodaje, ali njegov se potpuni izlazak s tog tržišta zakomplicirao, a uključivao je pravne sporove s radnicima i neuspjeh u nalaženju kupca tvornice.

Godine 2019. GM je pristao tvornicu prodati kineskom Great Wall Motoru, ali su pregovori propali nakon što kompanije nisu uspjele dobiti dozvole  indijskog regulatora, u uvjetima pozornog nadzora kineskih ulaganja.

Prošli tjedan Hyundai je objavio da u Indiji planira predstaviti više električnih vozila brendova Hyundai i Kia.

Hyundai planira uložiti 2,45 milijardi dolara u povećanje proizvodnje električnih vozila u Indiji.

K.A./H

foto: Hyundai

Tagovi: , ,