Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Japan pobijedio Englesku na Wembleyu

Japan pobijedio Englesku na Wembleyu

Japan je zasluženo pobijedio slabu Englesku bez Harryja Kanea 1-0 na Wembleyju u utorak u posljednjoj prijateljskoj utakmici domaćina prije nego što će izbornik Thomas Tuchel objaviti popis igrača za Svjetsko prvenstvo u svibnju.

Engleska je jedan od protivnika Hrvatske na predstojećem SP-u.

Kaoru Mitoma, koji igra za Brighton & Hove Albion, zabio je u 23. minuti i tako prekinuo niz netaknutih mreža engleskog vratara Jordana Pickforda koji datira od listopada 2024.

Bila je to prva pobjeda Japana nad Engleskom u četiri susreta i tek drugi poraz za četvrtoplasiranu momčad svijeta Englesku u 12 utakmica pod vodstvom njemačkog izbornika.

Kapetan Kane nije bio u sastavu nakon što se ozlijedio na treningu, a Engleska je uvela izmjene u momčad koja je prošlog petka remizirala 1-1 s Urugvajem u prijateljskoj utakmici.

P.T.

foto: epa

Tagovi: