Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Kovačev Monaco nakon tri kola u vrhu francuskog prvenstva

Kovačev Monaco nakon tri kola u vrhu francuskog prvenstva

Nogometaši Monaca, koje vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u susretu su 3. kola francuskog prvenstva kao domaćini svladali Nantes s 2-1 (1-0) te se tako pridružili Rennesu i Lilleu na vrhu ljestvice.

Monaco je poveo golom Diopa (5), na 1-1 izjednačio je Blas (62), no ubrzo potom novo vodstvo momčadi iz Kneževine osigurao je Geubbels (65).

Monaco sada ima sedam bodova, kao i Rennes, koji je ranije u nedjelju kao gost svladao Nimes s 4-2 te Lille koji je u prvom dvoboju nedjeljnog programa na svom terenu nadigrao Metz s 1-0. Asistent za taj pogodak bio je 20-godišnji hrvatski igrač Domagoj Bradarić koji se u 88. minuti ubacio u kazneni prostor i povratnom loptom na 13-14 metara od vratar pronašao Luiza Arauja koji je preciznim udarcem zatresao mrežu.

Mateo Pavlović je u 1-0 (0-0) domaćoj pobjedi Angersa protiv Reimsa igrao od 63. minute. Angers je sedmi sa šest bodova, dok je Reims 16. s bodom.

REZULTATI 3. KOLA,
Petak:
Bordeaux – Lyon 0-0
Subota:
Montpellier – Nice 3-1 (Laborde 18, Congre 50, 64 / Dante 69)
Saint-Etienne – Strasbourg 2-0 (Bouanga 57-11m, Camara 82)
nedjelja:
Lille – Metz 1-0 (Araujo 88)
Angers – Reims 1-0 (Bahoken 55)
Dijon – Brest 0-2 (Perraud 42, Cardona 90+5)
Lorient – Lens 2-3 (Grbić 14, Wissa 90+3-11m / Kakuta 31-11m, Medina 34, Knepe Ganago 63)
Nimes – Rennes 2-4 (Cubas 36, Ferhat 55 / Guirassy 12, 39, Aguerd 72, Bourigeaud 90+7)
Monaco – Nantes 2-1 (Diop 5, Geubbels 65 / Blas 62)