Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / LIGA NACIJA; Francuska slavila na Maksimiru i ostala neporažena protiv Hrvatske

LIGA NACIJA; Francuska slavila na Maksimiru i ostala neporažena protiv Hrvatske

Nogometaši Francuske još su jednom svladali Hrvatsku i došli do šeste pobjede u osam dvoboja s ‘vatrenima’, nakon što su u dvoboju 4. kola skupine 3 elitnog razreda Lige nacija odigranom u srijedu na Maksimiru slavili sa 2-1 (1-0).

Francuska je povela već u devetoj minuti golom Griezmanna, na 1:1 poravnao je Vlašić u 64. minuti, no pobjedu gostima osigurao je Mbappe u 79. minuti.

Bila je ovo osma međusobna utakmica Hrvatske i Francuske i šesta pobjeda “tricolora” uz dva neodlučena susreta. U službenim susretima Hrvatska i Francuska sastale su se pet puta uz četiri pobjede Francuske i jedan remi.

U drugom susretu 4. kola ove skupine Portugal je u Lisabonu svladao Švedsku s uvjerljivih 3:0 (2:0).

Dva kola prije kraja natjecanja na vrhu ljestvice su Portugal i Francuska sa po 10 bodova, Hrvatska je treća s tri, dok je Švedska posljednja bez bodova.

Preostala dva kola igrat će se u studenom, Hrvatska će 14. studenoga gostovati kod Švedske, dok će tri dana potom u Splitu ugostiti Portugal. Prije ta dva dvoboja Hrvatska će u prijateljskom susretu 11. studenoga gostovati u Istanbulu kod Turske.