Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / LIGA PRVAKA; Atletico Madrid izbacio Liverpool, PSG bez gledatelja prošao Borussiju Dortmund

Nakon RB Leipziga i Atalante plasman u četvrtfinale nogometne Lige prvaka izborili su i Atletico Madrid, te PSG.

Atletico Madrid je na Anfieldu slavio protiv europskog prvaka Liverpoola nakon produžetaka sa 3-2 čime je potvrdio pobjedu 1-0 iz prve utakmice.

“Redsi” su nakon 90 minuta pobijedili sa 1-0 izjednačivši rezultat iz prve utakmice, a u sjajnom produžetku vidjeli smo još četiri gola za konačno slavlje Španjolaca. U junaka se prometnuo Marco Llorente koji je zabio dva gola za “Los Colchonerose” (97, 105), a među strijelce se upisao i Alvaro Morata (120+1). Golove za Liverpool zabili su Georginio Wijnaldum (43) i Firmino (94).

Dejan Lovren nije konkurirao za sastav Liverpoola, dok je Šime Vrsaljko ušao u igru u 91. minuti.

Liverpool se oprostio od obrane naslova prvaka u susretu u kojem je uputio čak 35 udarca pri čemu 15 u okvir gola. “Redsi” su i dva puta gađali okvir gola, no to nije bilo dovoljno protiv sjajnog Atletica koji je kažnjavao sve propuste engleskog sastava.

PSG bolji od Borussije

Nogometaši PSG-a izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala na praznom Parku prinčeva pobijedili Borussiju Dortmund s 2-0 i tako nadoknadili poraz 1-2 iz prve utakmice.

Utakmica se igrala bez gledatelja zbog opasnosti od širenja koronavirusa, nakon što je francuska vlada donijela odluku kako se do 15. travnja zabranjuju sva javna okupljanja s više od 1.000 osoba.

Francuski prvak je slavio golovima Neymara (28) i Juana Bernata (45+1).

PSG je posljednje tri sezone ispadao u osmini finala. Lani od Manchester Uniteda, godinu prije toga od Real Madrida, a 2017. od Barcelone. Ovoga puta je bio uspješniji izborivši četvrtfinale koje nikada nije prošao u Ligi prvaka.