Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Mađarska nakon 60 godina “srušila” Englesku

Mađarska nakon 60 godina “srušila” Englesku

Nogometaši Mađarske slavili su u 1. kolu Lige nacija u Budimpešti protiv Engleske s 1-0 pa su tako na početku ovog natjecanja izgubile sve četiri prvoplasirane ekipe sa Svjetskog prvenstva. U petak su poraženi Hrvatska, Francuska i Belgija.

Mađarima nitko nije davao šanse u “skupini smrti” s Engleskom, Njemačkom i Italijom, ali su na Ferenc Puskas stadionu pokazali da će biti tvrd orah.

Gol iz penala u 64. minuti Dominika Szoboszlaija donio je Mađarskoj pobjedu (1-0), njihovu prvu nad Engleskom nakon čak 60 godina. Penal je dosudio portugalski sudac Dias nakon što je Zsolta Nagya faulirao Chelseajev branič Reece James, a ta odluka je doslovce razbjesnila engleske igrače.

N.H./H

foto: Uefa