Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / NBA; Bogdanović predvodio Jazz do slavlja u New Yorku

NBA; Bogdanović predvodio Jazz do slavlja u New Yorku

Bojan Bogdanović je sinoć predvodio svoje Utah Jazz u pobjedi protiv New York Knicksa u Madison Square Gardenu, dok su Ante Žižić i Mario Hezonja ostvarili skroman učinak u porazu Cleveland Cavaliersa, odnosno pobjedi Portland Trail Blazersa.

Bogdanović je za pobjedu Utaha koji nije zaostajao ni u jednom trenutku utakmice zabio 23 koša  (šut iz igre 7/15, trice 3/8) uz četiri skoka i jednu asistenciju i jedan blok. I Donovan Mitchell je dodao 23 koša za Utah, a Rudy Gobert 18 koševa i 14 skokova. Julius Randle je bio najbolji pojedinac Knicksa s 32 koša i 11 skokova.

Portland Trail Blazers su kod kuće sa 125-104 pobijedili Washington Wizardse. Na teren se nakon ozljede vratio Damian Lillard koji je utakmicu završio s 22 ubačaja i pet asistencija. Carmelo Anthony je bio najbolji strijelac Portlanda s 25 koševa, a Mario Hezonja je u 16 minuta zabio tri koša (šut iz igre 1/3, trice 1/1) uz dva skoka, jednu asistenciju i dva bloka.

Najbolji u redovima Washingtona bio je Bradley Beal s 29 koševa i šest asistencija.

Od Cleveland Cavaliersa su bolji sa 112-106 bili gostujući Boston Celticsi koje je predvodio Jayson Tatum s 32 poena. Semi Ojeleye je dodao 22 koša za Boston.

Ante Žižić je odigrao 14 minuta za Cleveland upisavši pritom četiri koša (šut iz igre 2/5) i četiri skoka, dok je Colin Sexton utakmicu završio s 41 poenom.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u srijedu:

Cleveland Cavaliers – Boston Celtics         106-112
(Ante Žižić je odigrao 14 minuta za Cleveland, zabio je četiri koša i upisao četiri skoka)
Detroit Pistons – Oklahoma City Thunder      107-114
Milwaukee Bucks – Indiana Pacers             119-100
Miami Heat – Orlando Magic                   116-113
Brooklyn Nets – Memphis Grizzlies             79-118
New York Knicks – Utah Jazz                  104-112
(Bojan Bogdanović je odigrao 33 minute za Utah, zabio je 23 koša i upisao četiri skoka, jednu asistenciju i jedan blok)
Minnesota Timberwolves – Chicago Bulls       115-108
Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans      127-123 (produžeci)
Portland Trail Blazers – Washington Wizards  125-104
(Mario Hezonja je odigrao 16 minuta za Portland, zabio je tri koša i upisao dva skoka, jednu asistenciju i dva bloka)