Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / OI: Barakude protiv Mađarske za plasman u finale

OI: Barakude protiv Mađarske za plasman u finale

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu igrat će protiv reprezentacije Mađarske koja je boljim izvođenjem peteraca, ukupnim rezultatom 12:10, pobijedila Italiju.

Hrvatska je plasman u polufinale izborila pobjedom 10:8 protiv Španjolske.

U drugom polufinalu igrat će Srbija i SAD, a obje utakmice na rasporedu su u petak.

Mađari su na startu utakmice poveli 2:0, a dva razlike su imali i na poluvremenu (4:2). Italija je fantastično otvorila drugi dio susreta, sa četiri gola u nizu okrenula je rezultat od minus dva, do plus dva, da bi Mađarska smanjili.

Na startu posljednje četvrtine Talijani su ponovo imali dva gola (8:6), no Mađari su s tri gola u nizu 2:50 prije kraja poveli sa 9:8. Italija je izjednačila, a u posljednjih 90 sekundi više nije bilo golova, pa je susret razriješen nakon izvođenja petereca.

FOTO: HINA/Damir Senčar 

U drugom polufinalu Srbija i SAD 

Mađarska je bila bolja sa 3:1 izborivši put u polufinale. Mađare je predvodio Kristzian Manhercz s pet golova.

Na talijanskoj strani Francesco di Fulvio i Gonzalo Echenique zabili po tri gola. U drugom polufinalu snage će odmjeriti Srbija i SAD.

T.R./H

foto: fah