Vaterpolo Liga prvaka: Pobjeda Juga, remi Mladosti, Jadran tijesno poražen
Vaterpolisti Juga CO su pobijedili, zagrebačke Mladosti remizirali, a igrači splitskog Jadrana izgubili u prvim dvobojima B skupine Lige prvaka, u kojoj su sva tri hrvatska kluba.
Dubrovački Jug je slavio u Berlinu protiv njemačkog Spandau 04 sa 7:6 (2:0, 2:1, 1:2, 2:3) i ubiježio prve bodove. Jug je do trijumfa došao zahvaljujući odličnoj igri u obrani u prve dvije čevrtine, kada su poveli s 4:1 i sačuvali to vodstvo do kraja, unatoč pritisku njemačke momčadi. Kod hrvatskog prvaka su po dva gola zabili Maro Joković i Loren Fatović, dok je Spandau predvodio Marko Stamm s tri gola.
Jadran je u svojoj prvoj utakmici grupne faze najjačeg europskog natjecanja nakon čak 24 godine tijesno poražen od vrlo jakog Szolnokija s 9:10 (1:3, 3:3, 3:3, 2:1).
Splićani su poraženi u neizvjesnoj utakmici u kojoj u zadnje dvije minute nisu iskoristili nekoliko napada za izjednačenje. Kod Jadrana, dvostrukog prvaka Europe iz 1992. i 1993. godine, tri gola je postigao Boris Popović, dva je zabio Ante Visković, a jedom se u strijelce upisao najpoznatiji igrač Splićana i hrvatski reprezentativac Anđelo Šetka. Mađare je predvodio Bence Batori s 4 gola.
Mladost je u Zagrebu odigrala 11:11 (1:4, 3:2, 3:1, 4:4) protiv njemačkog Waspo Hannovera, momčadi koja ima izravni plasman na završni turnir, kome je domaćin.
Zagrepčani su se nakon četiri godine vratili u Ligu prvaka, a protiv jakog njemačkog sastava su izborili remi golom Antonia Petkovića sekundu prije kraja utakmice. Mladost je početkom utakmice gubila s 1:5, ali su se Žapci ipak vratili, na krilima 11 obrana vratara Ivana Marcelića, te izbjegli poraz. Kod Mladosti su po tri gola postigli Petković, Cosmin Radu i Miloš Ćuk, dok su po dva gola za Hannover dali Brguljan, Giorgetti, Real i Ćorušić.
novo.hr
foto: scr.hrt
Ostale vijesti 


