Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Podravkašice slavile protiv Thueringena i nakon 12 godina ušle u europsko polufinale!

Rukometašice Podravke Vegete plasirale su se u polufinale Kupa EHF. One su i u uzvratnom četvrtfinalnom dvoboju bile bolje od njemačkog sastava Thueringena, ovoga puta na gostovanju u Nordhausenu su slavile sa 34-28 (17-15) te tako potvrdile 27-23 pobjedu iz prve utakmice u Koprivnici.

Ovo je prvi polufinale nekog europskog natjecanja za Koprivničanke nakon 12 godina, tada je Podravka igrala u polufinalu Kupa pobjednika kupova.

Podravka je u dva ogleda pokazala da je bolja ekipa i zasluženo je prošla među četiri najbolja sastava natjecanja.

U prvom poluvremenu Koprivničanke su brzom igrom dolazile do laganih pogodaka na nepostavljenu obranu. Prvi put su povele  u 12. minuti, no do 28. minute Thüringer je preokrenuo i poveo 14:15. Ipak, na odmor su gošće otišle s dva pogotka prednosti.

I u nastavku se slika nije bitno promijenila, kad su Njemice ukrotile Tsakalou palicu su preuzele Mugoša i Benko, a velik utjecaj imala je i Carlos ulaskom u 42. minuti. Odmah je asistirala Mugoši za vodstvo Podravke 20:19, a tad su domaće igračice počele posustajati i ispuhavati se, pa su pet minuta prije kraja dvoboja gošće povele s najvećih 31:25 golom Benko i tad su sve dvojbe nestale.

Najučinkovitije kod pobjednica bile su Tsakalou i Mugoša s po šest golova.

Podravka će u polufinalu igrati protiv danskog Herning-Ikasta, koji je u prvom susretu u gostima s 29:26 svladao rumunjsku Gloriju. Polufinalni ogledi na rasporedu su 4. ili 5. travnja, a uzvrati tjedan dana kasnije. Prva utakmica igrat će se u Ikastu, a uzvrat u Koprivnici.