Prijetio bombom na klupi u parku u Zagrebu, otprije poznat policiji
Nakon dojave građana, policija je jučer poslijepodne na Peščenici uhitila 30-godišnjeg muškarca koji je sjedio na klupi u parku s eksplozivnom napravom. Utvrđeno je da se radi o osobi za kojom je već raspisano pet tjeralica te koja je otprije poznata policiji po raznim kaznenim djelima i prekršajima, izvijestila je PU zagrebačka.
Policija ne navodi o kakvoj ekplozivnoj napravi se radi, ali neslužbeno NOVO.hr doznaje da je muškarac ima ručnu bombu.
Na klupi s eksplozivnom napravom
Policija je jučer oko 17:15 sati zaprimila dojavu da u parku u Andrilovečkoj ulici na klupi sjedi muškarac s mogućom eksplozivnom napravom.
Policijski službenici odmah su izašli na teren gdje su zatekli muškarca koji je odgovarao opisu.
Pored sebe je imao dva oštra predmeta i eksplozivnu napravu, koja je na siguran način zbrinuta i oduzeta.
Poznat policiji, ima već pet tjeralica
Muškarac je priveden zbog sumnje u nedozvoljeno posjedovanje, izradu i nabavljanje oružja i eksplozivnih tvari.
Utvrđeno je da se radi o 30-godišnjaku za kojim je bilo raspisano ukupno pet potraga zbog različitih prekršaja i kaznenih djela. Zagrebačka policija i prethodnih ga je godina više puta prijavljivala.
Pijan odveden u zatvor
Tijekom postupanja 30-godišnjaku je izmjerena koncentracija alkohola od 2,14 promila, nakon čega je zadržan u policijskim prostorijama do otriježnjenja.
Budući da mu je od ranije već bio određen istražni zatvor, danas je predan u Zatvor u Zagrebu.
NOVO.hr
foto: IUSTR.Gmaps
Ostale vijesti 


