Rožman nakon remija s vodećom momčadi španjolskog prvenstva: “Ovo je velik uspjeh”
Trener Rijeke Simon Rožman poručio je da je remi protiv Real Sociedada u četvrtak veliki rezultat, ističući da ljudi možda ne znaju kakve su sve razlike, u svemu, između Rijeke i lidera španjolske Primere.
“Čestitka igračima, ovo je veliki bod. Svjesni smo gdje smo došli, odigrali smo na maksimumu, a pratila nas je i sreća. Nije lako zabiti dva gola vodećoj momčadi La Lige, ali mi smo u tome uspjeli i ovo je senzacionalan uspjeh i jako veliki bod za naš klub jer pokazuje put za dalje. Postavili smo se kako smo najbolje mogli i dočekali ono što smo željeli”, rekao je Rožman nakon pobjede, kako prenosi Novi list.
Dodao je da je svaki bod koji osvoje velik. “Igrači su pokazali da idu prema razini više. Ljudi možda ne znaju kakve su to razlike u svemu između nas i Real Sociedada, i baš zbog toga je za mene ovo veliki rezultat. Zbog samopouzdanja, daljnjeg rada, potvrde puta kojim Rijeka želi ići, a to je razvoj igrača, razvoj momčadi i razvoj igre. Kada rezultat to potvrdi za mene je veliko veselje. Zato je ovaj bod velik”, istaknuo je Rožman.
Podsjećamo, Rijeka je u susretu su 5. kola skupine F Europske lige stigla do svog prvog boda odigravši 2-2 (1-0) na gostovanju kod vodeće momčadi španjolskog prvenstva Real Sociedada u San Sebastianu.
Rijeka je dva puta vodila golovima Darka Velkovskog (37) i Stjepana Lončara (73), a domaći su izjednačavali preko Jona Bautiste (69) i Nacha Monreala (79).
novo.hr
foto: arh.nh
Ostale vijesti 


