Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Rukometaši se danas protiv Nizozemske oproštaju od Europskog prvenstva

Rukometaši se danas protiv Nizozemske oproštaju od Europskog prvenstva

Na oproštaju od Europskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj hrvatska rukometna reprezentacija od 18 sati igra protiv Nizozemske. Obje su reprezentacije ispale iz borbe za odličje, no Hrvatska se želi pobjedom oprostiti od turnira i popraviti dojam.

– Nizozemci su najveće iznenađenje ovog prvenstva. Izbacili su domaćina. Igraju brz i moderan rukomet. Moramo se dobro pripremiti na njihovu agresivnost u obrani, na tranziciju prema naprijed, zabijaju puno lakih golova, rekao je za Hrt izbornik Hrvoje Horvat.

Nizozemci su trenutačno na posljednjem mjestu skupine s dva boda kao i Hrvatska i Crna Gora. Imaju također velikih problema sa slaganjem momčadi. Od sedam igrača prve postave, ostali su bez pet.   

Igraju lijep rukomet, možda najljepši na turniru. Brzi su, nezgodni, obrana će imati puno posla. U napadu ćemo se probati koncentrirani jer su brzi u protunapadu, to im je najjači adut, smatra Ante Gadža.

Inače, Nizozemska je do sada nastupila samo na jednom europskom prvenstvu. Bilo je to prije dvije godine u Austriji, Norveškoj i Švedskoj. Tada su ostvarili jednu pobjedu i to protiv Latvije 32:24. S tri pobjede i tri poraza do sada, ostvarili su više nego što je bilo tko mogao predvidjeti.

novo.hr

foto: arh.nh