Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Rukometašice Podravke ispustile pobjedu protiv slovenskog Krim Mercatora

Rukometašice Podravke ispustile pobjedu protiv slovenskog Krim Mercatora

Rukometašice koprivničke Podravke Vegete ispustile su pobjedu u trećem kolu skupine C Lige prvakinja, nakon što  vodile 27:24 na kraju su na svom parketu odigrale 27:27 protiv slovenskog Krim Mercatora.

Premda je vodila praktički cijelu utakmicu, u pojedinim dijelovima i s četiri gola prednosti, Podravka ipak nije uspjela ostvariti pobjedu. Hrvatske prvakinje su 40 sekundi prije kraja utakmice imale pogodak prednosti i napad, ali nakon izgubljene lopte gošće su uspjele izjednačiti i osvojiti važan bod.

U prvih 15 minuta utakmice gledali smo izjednačenu igru, Podravka tada serijom 4:0 od rezultata 7:7 bježi na 11:7. Do poluvremena su gošće smanjile na dva gola zaostatka (15:13). U nastavku susreta Krim se približio na samo gol zaostatka (16:15), no hrvatske prvakinje su zabile dva uzastopna gola za +3 (18:15).

U 48. minuti ekipa Zlatana Saračevića je imala i četiri pogotka prednosti (22:18), ali se Krim još jednom vratio smanjivši na 24:23. Kada je Podravka tri minute prije kraja susreta ponovo stigla do tri pogotka razlike (27:24) činilo se kako će bodovi ostati u Koprivnici. Ipak, Krim je 40 sekundi prije kraja susreta smanjio na 27:26, Podravka je imala napad za potvrdu pobjede, no Korina Karlovčan je izgubila loptu, a Tjaša Stanko u kontri izjednačila. Podravka u preostalih 18 sekundi nije uspjela zabiti gol za pobjedu.

U domaćim redovim najefikasnije su bile Natalija Čigirinova s pet golova, te Alena Ikhneva i Dejana Milosavljević s po četiri gola, dok su u slovenskom sastavu najefikasnije bile Tamara Mavsr sa 10 i Tjaša Stanko s pet golova.